שנה טובה והרצאה

.
עֶגְלַת הַשְּׂעוֹרִים

מִתְמַהְמַהַת רֶגַע

וְיוֹצֵאת בְּעִקְבוֹת

הַסּוּס


יש רגע כזה, וההייקו של פוקיאו (בתרגומו של יואל הופמן) לוכד אותו. התנועה כבר החלה אי שם והיא כוללת גם אותך, אבל אתה אינך רואה זאת עדיין. מי יודע כמה תנועות כאלה מתרחשות סביבנו ממש כעת, עתידות בעוד רגע למשוך את עגלת השעורים של חיינו בעקבותיהן אל תוך השנה החדשה.

אבל יש לרגע הזה פנים נוספות, וגם אותן ההייקו הזה לוכד. אתה רואה את התנועה שהחלה ורואה את ההיגרפות שלך אל תוכה אבל אינך מחמיץ גם את ההרף הקצר שבו ניתן לך עדיין לשהות בחלל שביניהן, נע ולא נע בו-בזמן. החלל הזה, שבו אתה גם השיר וגם הקורא שלו, מלא אויר צלול ומערבולת עדינה המחדשים את הלב. הוא נמצא שם, בפיתחה של כל תנועה, נחוצה רק השהות להבחין בו ולפסוע בעדינות אל תוכו.

אני מאחל לכולנו לשאוף השנה הרבה מן האויר הזה. כבודדים, כזוגות, אולי גם כעם.

שנה טובה.


*

וגם:

ביום ראשון הקרוב, כלומר בעוד יומיים, אתן הרצאה קצרה בערב השלישי של "12 דקות". אני אדבר על החיבור בין שני נושאים שתופסים מקום לא מבוטל בחיי: כתיבת שירה וכתיבת קוד.

ובערב החג היה גם את זה, ששימח אותי מאוד.

4 תגובות בנושא “שנה טובה והרצאה

  1. אלכס תודה על ההייקו הגדול והקריאה הנהדרת שקראת בו. הייתי צריך ברכה כזו, מלאת אפשרויות כרימון , ברגע הזה. ובאשר לאלירז- הוא פשוט צודק. גיא

  2. רצה הגורל ואני מתכנת באסמבלי. אם קוד מקביל לשירה, האסמבלי מקביל להייקו.

  3. אסמבלי הוא באמת מצד אחד הכי קרוב "לדבר עצמו", ובמובן זה הוא מזכיר אסוציאטיבית הייקו. מצד שני הוא כל כך לא קומוניקטיבי שקשה לי באמת לומר שיש כאן הקבלה.

    ובלי קשר – קוד לא מקביל לשירה בשום צורה בעיני מעבר לזה ששניהם סוגים של כתיבה וככאלה יש להם כמה נקודות דמיון.

השאר תגובה